SAMSUN CANİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Koridor Oynuyorum, Strateji Geliştiriyorum” Projesinin Finali Gerçekleştirildi

“Koridor Oynuyorum, Strateji Geliştiriyorum” Projesinin Finali Gerçekleştirildi

 

Samsun Maarif Hareketi Projesi kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Fatih Temiz İlkokulunun ortaklaşa yürüttüğü "Koridor Oynuyorum, Strateji Geliştiriyorum" projesi ile, ilçemizdeki tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin yoğun katılımlarıyla öğrenciler ´Koridor´ oyunu oynadı. Bir oyun tahtası, iki piyon ve set tahtaları kullanarak iki oyuncunun karşılıklı oynayabildiği oyun için ilkokul ve ortaokul kategorilerinde öğrenciler karşı karşıya geldi. Canik Kültür Merkezi´ndeki etkinliğe öğretmenler ve veliler de katıldı. Müsabakalara katılan tüm öğrenci ve öğretmenlere katılım belgesi verilirken, dereceye girenler madalya ve kupa ile ödüllendirildi. Müsabakalarda birinci olan öğrencilere ödüllerini veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, öğrencilerimizi hem düşünmeye, hem strateji geliştirmeye yönelten; aynı zamanda da bilgisayar bağımlılığını azaltan, dikkati ve odaklanmayı artıran ve zeka gelişimine katkı sağlayan bu tür oyunların yaygınlaştırılması gerektiğini, ailelerin de işin içine çekilerek çocuklarıyla birlikte kaliteli zaman geçirmesi bakımından önemli bir proje olduğunu ifade etti. Bu projeyi gerçekleştiren Fatih Temiz İlkokulu öğretmenlerine ve projeye katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Projenin geliştiricilerinden öğretmen Hadiye Ellibeş Cerrah; projelerindeki amacın zeka oyunlarını öğrenci, öğretmen ve velilerle buluşturmak olduğunu, seçmeli derslerde zeka oyunları oynatmayı hedeflediklerini, zeka oyunlarının çocukların IQ seviyesini 13 puana kadar artırabildiklerini, ezbercilikten uzak, stratejik düşünme yeteneğine sahip öğrenciler yetiştirmek için çaba verdiklerini, bu oyunla da çocukların stratejik düşünme yeteneği kazanmasına katkıda bulunduğunu ifade etti.

 

           

 

10-01-201810-01-201810-01-201810-01-201810-01-201810-01-201810-01-201810-01-2018

 

100. Yıl Bulvarı Hükümet Konağı 6. Kat Canik / SAMSUN - 0 362 238 82 00 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.