SAMSUN CANİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Emrullah Efendi İmam Hatip Ortaokulu “Ulusal Eğitim Araştırmaları Öğretmenler Sempozyumunda” Proje Sunumu Gerçekleştirdi

Emrullah Efendi İmam Hatip Ortaokulu “Ulusal Eğitim Araştırmaları Öğretmenler Sempozyumunda” Proje Sunumu Gerçekleştirdi

Canik Emrullah Efendi İmam Hatip Ortaokulu; Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nce, Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarında görev yapan bütün branş öğretmenleri ile diğer okullarda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Arapça öğretmenlerine yönelik 13/03/2017 tarihi itibariyle ilk adımları atılan “Eğitim Konulu Bilimsel Araştırmalar Etkinliği”ne okul olarak katılım göstermiştir.

Projeyle, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün politika ve stratejilerine katkı sağlayacak araştırmalara destek olmak, din öğretimine yönelik ihtiyaç ve beklentileri karşılamak üzere araştırma, planlama ve geliştirme çalışmalarına katkı sağlanması amaçlanmıştır. İmam Hatip Okullarında görev yapan 83 bin 798 öğretmen ve yönetici ile İmam Hatip Okulları dışındaki kurumlarda görev yapan 24 bin 338 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Arapça öğretmenlerine yönelik başlatılan projeye çeşitli araştırma önerileriyle katılım sağlanmış olup; oluşturulan komisyon tarafından tüm araştırma önerileri incelenerek 106 öğretmen ve 61 araştırma önerisi başarılı bulunmuştur. Bilim kurulu değerlendirmesi sonucunda 48 öğretmenin katılım sağladığı 37 araştırma, bilimsel değer açısından uygun görülerek 9-10 Mart 2018 tarihleri arasında yapılan ve açılışını Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ’ın yaptığı “Ulusal Eğitim Araştırmaları Öğretmenler Sempozyumunda” bildiri olarak sunulmaya hak kazanmıştır.

Proje Koordinatörü Okul Müdür Yardımcısı Özkan ÖZCAN, %95’i dezavantajlı bir kesim olan Roman öğrencilerden oluşan Canik Emrullah Efendi İmam Hatip Ortaokulu olarak, “İmam Hatip Ortaokulu Roman Öğrencilerinin Okuldan Beklentilerinin Karşılanma Düzeylerinin Belirlenmesi” konulu çalışma ile Türkiye genelinden davet edilen 37 araştırma arasına girmiş olduklarını ve belirtilen tarihlerde Ankara Başkent Öğretmenevi’nde başarılı bir sunum yaptıklarını belirtmiştir.

Okul Müdürü Muammer ÇALIŞICI ise, öğretmenlerin mesleki gelişimlerine, eğitim alanında karşılaşılan sorunların tespiti ve çözüm önerileri geliştirmelerine, akademik çalışmalardan elde ettikleri bilgi ve tecrübelerin paylaşımına katkı sağlanmasını her daim desteklerini ve bu çalışmada da yer alan Özkan ÖZCAN, Hatice KAYA, Kevser ÇENGEL ve Gürsoy BOZOĞLU’na araştırmalarından dolayı teşekkür ettiğini dile getirmiştir.

14-03-201814-03-201814-03-201814-03-2018

100. Yıl Bulvarı Hükümet Konağı 6. Kat Canik / SAMSUN - 0 362 238 82 00 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.