SAMSUN CANİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus+ KA2 "RESCON" Proje Toplantısı Avusturya´nın Innsburck Şehrinde Yapıldı

Erasmus+ KA2 "RESCON" Proje Toplantısı Avusturya´nın Innsburck Şehrinde Yapıldı

Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak olduğu Erasmus+ KA2 "RESCON" projesi; 5 ülke temsilcilerinin (Avusturya, İtalya, Belçika, İngiltere ve Türkiye) katıldığı ilk toplantısı 1-2 Ekim tarihlerinde Avusturya´nın Innsburck şehrinde yapıldı. 

Toplantıya Projenin Türkiye ortağı olarak yer alan Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü temsilen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa UZUNLAR ve Samsun Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Ayhan TAŞKIN katıldı. 

Çocukların Psikolojik Sağlamlık ve Öz Güvenliğini Desteklemek için Yenilikçi Yöntemler Yenilik ve İyi Uygulama Değişimi için İşbirliği konulu Erasmus+KA2 kapsamında hibe alan "RESCON" projesi, Avusturya, İtalya, Belçika, İngiltere ve Türkiye’deki kurumlar arasındaki iş birliği sonucunda meydana gelmiş olup, erken yaşta okul terki ile ilgili ulusal veya uluslararası düzeyde yenilikçi uygulamaların geliştirilmesi, transfer edilmesi ve uygulanması amacını gütmektedir. 

24 ay boyunca devam edecek proje sürecindeki temel hedef okul öncesi öğretmenlerinin mesleki memnuniyet ve yeterliliklerinin artırılması için yenilikçi yöntemlerin geliştirilmesidir. Katılımcı öğretmenler okul ortamında öğrencilerinin etkin öğrenme ve eğitim sürecinde kalması için yenilikçi yöntemleri mesleki hayatlarında uygulamaya geçireceklerdir. Proje içeriği ve hedeflerinin proje ortakları tarafından iyice benimsenmesi ve ortaklar arasındaki işbirliğini güçlendirmek amacını taşıyan başlangıç toplantısı 1-2 Ekim tarihleri arasında Avusturya’nın Innsbruck şehrinde gerçekleştirilmiştir. 

Projenin Türkiye ortağı Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü temsilen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa UZUNLAR ve Samsun Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Ayhan TAŞKIN  Proje toplantısında Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün misyon ve işleyişinin yanı sıra, Canik ilçesinde erken yaşta okul terki ile ilgili yapılan iyi uygulamaları proje ortakları ile paylaşarak deneyimlerini aktarmışlardır. Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa UZUNLAR´ın sunum yaptığı toplantıda  diğer ülke temsilcileri de kendi ülkeleri ile ilgili  sunum yaparak  deneyimlerini paylaşmışlardır. Toplantı sonunda proje koordinatörü Ovagem AGAİDYAN tüm katılımcılara sertifikalarını vererek teşekkür etti. 

5 toplantı ve 1 Eğitimden oluşan Projenin bir sonraki toplantısı Ocak ayı içerisinde Belçika’da tüm proje ortaklarının iştiraki ile gerçekleştirilecektir.

09-10-201809-10-201809-10-2018

100. Yıl Bulvarı Hükümet Konağı 6. Kat Canik / SAMSUN - 0 362 238 82 00 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.