SAMSUN CANİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okumanın Yeri, Zamanı Ve Milliyeti Yoktur

Okumanın Yeri, Zamanı Ve Milliyeti Yoktur

Canik Kuzey Yıldızı Ortaokulu öncülüğünde Kardeş Eli Derneği ve OMÜ İlahiyat Fakültesi öğrencileri ile birlikte “Samsun için Okuma Vakti” ve “Düş Bahçesi” projeleri çerçevesinde Canik Doğu Park’ta mülteci ve yerli öğrencilerimizle birlikte kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan YETİK, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa UZUNLAR, OMÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin YILMAZ, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Mustafa KAPLAN, Bakiye Can USTA ve Canik’teki okul müdürleri katıldı.

Okul Müdürü Cengiz ELKİT, okulun bütün kadrosuyla; mülteci öğrencilerin okula uyumu, devamlarının sağlanması ve derslerde başarılarının arttırılması için her türlü etkinlik ve faaliyeti yapmaya çalıştıklarını ve yapılacak her türlü projenin içerisinde yer alabileceklerini belirtti. Yapılan etkinliğin amacının; mülteci öğrencilerle kaynaşmak, onların da artık bizim evlatlarımızdan bir farkları olmadığını göstermek, İslam inancındaki “muhacir-ensar” anlayışını ortaya koymak olduğunu belirti. Ayrıca mülteci öğrencilerimizin de Türkçeyi güzel konuşabilmenin yanında güzel okuyabildiklerini de göstermeyi hedeflediklerini ifade etti.

Etkinliğe katılımlarından ve desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürüne, Müdür Yardımcısına, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürlerine, Kardeş Eli Derneği’ne ve OMÜ İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencilerine teşekkür ettiğini belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa UZUNLAR; projede emeği geçen Kuzey Yıldızı Ortaokulu Müdürü Cengiz ELKİT, öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür ettiğini, Kuzey Yıldızı Ortaokulunun adına yakışır derecede bölgenin yıldızı olduğunu belitti.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN; Samsun Maarif Hareketi kapsamında geçen sene başlatılan ve bu sene de aynı coşkuyla uygulanmaya devam eden “Samsun İçin Okuma Vakti” Projesinin tüm Samsun ili, ilçeleri, okulları, her milletten öğrenci ve veliler tarafından böylesine benimsendiğini, özümsenerek uygulandığını görmenin kendisini ne denli mutlu ettiğini dile getirdi.

Etkinlik sırasında Kuzey Yıldızı Ortaokulu öğrencilerinden Suriyeli Hasan Muhammed okuduğu kitabı Coşkun ESEN ve katılımcılara anlatırken, düzgün ve akıcı Türkçesiyle dinleyenleri şaşırttı. Ardından İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN; “Bizler hepimiz kardeşiz. Ülkemiz din, dil, ırk ayırt etmeksizin kendisinden yardım bekleyen herkese kucak açabilen bir ülkedir. Sizler de bizim gözümüzde kendi çocuklarımızdan farklı değilsiniz.”dedi.

“Kitap Okuma Etkinliği” bütün katılımcıların yaklaşık bir saat kitap okuma faaliyetinden sonra yapılan ikramlarla sona erdi.

18-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-2018

100. Yıl Bulvarı Hükümet Konağı 6. Kat Canik / SAMSUN - 0 362 238 82 00 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.